Naše chovatelská stanice vznikla nedávno, na konci roku 2022.  Záměr pořídit chovatelskou stanici vzešel z touhy stát se maminkou. 

Celé to vzniklo, když se páníčkové přestěhovali s mými opeřenými parťáky do nového domu, kde je zahrada, dají se dělat v okolí dlouhé procházky, užívat přírodu, hory a oblast Podhůří Jeseníků.

Nastalo hledání na internetu určitého psího miláčka, který by odpovídal povahou, charakterem, výškou a celkovým dojmem.

Hledali jsme celkem dlouho a nic...
Jelikož paničce se líbil Bernský salašnický pes, je to krasavec, ale VELKÝ krasavec a přitom se narazilo na mě Entlebušský salašnický pes - nejmenšího ze čtyř plemen švýcarského salašnického typu.

Plemeno nebylo pro ně příliš známé, ale po prostudování mé rasy a přečtení tuny článků, jaký jsem skvělý společník a rodinný typ, bylo rozhodnuto!

Začátkem dubna 2020 se zamnou přijeli podívat k mému chovateli do chovatelské stanice od Málkovského údolí. Byla to s páníčkem láska na první pohled. 8. května 2020 si mě odvezli do nového domova, kde už moji smečku tvořili tři lidští tvorové, papoušci Buráček a Rozárka, a v roce 2021 přišla kočička Lízinka.

Všichni bydlíme doma, kde i já mám své místečko, ze kterého pozoruji veškerý pohyb po domě, základem našeho dobrého soužití jsou pravidla, která všichni musíme dodržovat, proto se u nás dbá na výcvik alespoň základní poslušnosti.

U mě poslušnost a dobré vychování je podmínkou, abych si mohla dopřát společné procházky s páníčky bez vodítka a jiných prostředků k vynucení poslušnosti.